Dukan Döner


Bolca yapıp buzluğunuzda saklayabileceğiniz bu döneri tavuk etiyle de yapabilirsiniz.Tavada birkaç dakikada harika döneriniz hazır.Bu gibi tarifler mutfakta uzun uzun vakit geçiremeyenler ve çalışanlar için hayat kurtarıcı oluyor.

Ben atak için sade versiyonunu yaptım.Yulaf kepeğinden yapacağınız dukan lavaşla dürüm, domates sos ve yoğurtla iskender yapabilirsiniz.

MALZEMELER:
-1/2 kg dana biftek
-1 soğan
-3 yk yağsız yoğurt
-1/2çay bardağı yağsız süt
-1 yk domates salçası(katkısız)
-1/2 çay kaşığı toz kırmızı biber
-1/4 çay kaşığı karabiber ?Soğan rendelenir.
Yoğurt,süt,rendelenmiş soğan,salça ve baharatlar iyice karıştırılır.
?Etler aralarına sos sürülerek derin bir cam kap içine alınır.Üzeri streçlenerek en az 5-6 saat veya 1 gece buzdolabında dinlendirilir. ?Dinlendirilen etler streç üzerine dizilir ve rulo haline getirilir.Derindondurucuda 4-5 saat donmaya bırakılır. ?Donmuş et rulosu keskin bir bıçakla incecik dilimler haline getirilir. ?Yağsız kızgın tavada suyunu salıp çekene dek iyice kızartılır.

Afiyet olsun?

#dukandöner #dukandoner #dukaniskender #evdedoner #evdöneri #evdedöner #evyapimi #homemade #doner #döner #dukandiyetitarifleri #dukandiyetitariflerim #dukanrecipes #dukaniskendertarif

 

Source

ALSO READ  Low carb cinnamon sticks

Bette

My name is Bette. I'm a 34 year old female from Turkey. My occupation is a website designer and I work from a home office. I have struggled with my weight since puberty. Still figuring out.

You may also like...